آموزشگاه سینمایی هفت هنر کرج و بیست و یکمین جشن خانه سینما

نوید محمدزاده ، از هنرآموختگان موفق آموزشگاه سینمایی هفت هنر ،برای نقش آفرینی در فیلم سرخپوست، به کارگردانی نیما جاویدی، برنده تندیس بهترین بازیگر مرد از بیست و یکمین جشن خانه سینما در ۸ شهریورماه ۱۳۹۸  شد.

شایان ذکرست نوید محمدزاده در فیلم “متری شیش و نیم” نیز نقش آفرینی داشته است.

 

 

هفت هنر در اسکار۲۰۲۰

تجربه های سینمایی هنرآموختگان آموزشگاه سینمایی هفت هنر در میان لیست کاندیدهای ایران برای اسکار ۲۰۲۰ قرار گرفت.

در روز ۲۶ مرداد ۹۸، هیأت انتخاب نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار، متشکل از: فرشته طائرپور (تهیه‌کننده)، فاطمه معتمدآریا (بازیگر)، ابوالحسن داودی (کارگردان)، تورج منصوری (فیلمبردار)، رسول صدرعاملی(کارگردان)، امیر اثباتی (طراح صحنه)، مرتضی رزاق کریمی(تهیه‌کننده)، مهرزاد دانش (منتقد) و رائد فریدزاده(معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی به عنوان عضو حقوقی)، فیلم مستند «در جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی را به عنوان نماینده سینمای ایران برای معرفی به اسکار ۲۰۲۰ انتخاب کرد.
شاهین دانشفر، هنرآموخته رشته عکاسی و مدرس آموزشگاه سینمایی هفت هنر ، عکاسی این فیلم را بر عهده داشته است.

دیگر کاندیدهای معرفی به اسکار ۲۰۲۰ عبارت بودند از: «متری شیش و نیم» ، «قصر شیرین» ، «شبی که ماه کامل شد» و «سرخپوست». شایان ذکرست نوید محمدزاده، دیگر هنرآموخته هفت هنر، در دو فیلم «متری شش و نیم» و «سرخپوست» نقش آفرینی کرده است.
طبق قوانین آکادمی اسکار، فیلم‌هایی می توانند در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار پذیرفته شده و رقابت کنند که پیش از ۳۰ سپتامبر (۸ مهرماه) در کشور معرفی کننده‌ به اسکار، حداقل یک هفته نمایش عمومی داشته باشد.
هفت هنر ضمن آرزوی موفقیت برای هر دو هنرآموخته ی افتخار آفرین این آموزشگاه، برای درخشش سینمای کشور در عرصه جهانی امید توفیق دارد.

اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش

این جشنواره که ۹ تا ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، در سه شهر بابل، رامسر و ساری برگزار شده است، برگزیدگان خود را در بخشهای مختلف اعلام کرد.

 

 

🔸این در حالیست که در بخش مسابقه ملی و جایزه بهترین کارگردانی فیلم داستانی، فیلم تلقین، ساخته اشکان خیل نژاد، به همراه دو اثر دیگر، جایزه ویژه هیئت داوران را دریافت نمود.

🔸شایان ذکرست امیر توده روستا، نیما جاویدی، طناز طباطبایی، مهدی منیری و جهانگیر نصری اشرفی داوری آثار بخش مسابقه ملی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش را برعهده داشتند.

اشکان خیل نژاد از هنرآموختگان فعال آموزشگاه سینمایی هفت هنر، در حوزه تئاتر به شمار می آید که این بار به تجربه فیلمسازی پرداخته است.

رژین دلفان در میان برگزیدگان شانزدهمین جشن تصویر سال 

به گزارش دبیرخانه تصویر سال، در آیین پایانی شانزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر در آخرین جمعه سال ۱۳۹۷ (۲۴ اسفند) در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

برگزیدگان این دوره از جشن تصویر سال با داوری این افراد مورد ارزیابی قرار گرفتند:
✅بخش گرافیک: مجید بلوچ، ابراهیم حقیقی، کوروش پارسانژاد
✅بخش کاریکاتور: کامبیز درم‌بخش، جمال رحمتی و بزرگمهر حسین‌پور
✅بخش فیلم: رخشان بنی‌اعتماد، حسن فتحی، پیمان شادمان‌فر
✅بخش عکس: رعنا جوادی، رضا معطریان، مهدی وثوق‌نیا
✅بخش جایزه محسن رسول‌اف(برگزیدگان جایزه جوانان زیر ۲۵ سال): اکبر عالمی، محمود کلاری، علیرضا زرین‌دست و کامبیز درم‌بخش.

اجرای مراسم آیین پایانی را حبیب رضایی برعهده داشت و غزل شاکری مجری میهمان بود.
شایان ذکرست رژین دلفان که از هنرآموختگان آموزشگاه سینمایی هفت هنر به شمار می آید، موفق شد در بخش مسابقه جایزه جوانان زیر ۲۵ سال (جایزه محسن رسول‌اف)،  دیپلم افتخار کسب نماید.

ارائه مقاله پژوهشی در سمینار رادی شناسی توسط محسن صادقی اصفهانی

محسن صادقی اصفهانی، هنرآموخته و مدرس خوب آموزشگاه سینمایی هفت هنر، در سمینار مقالات رادی شناسی، و در سومین روز از برگزاری نخستین جشنواره ی تئاتر اکبر رادی (۱۶ دی ۱۳۹۷)، مقاله ی خود را با عنوان “تحلیل گفتمانی سکوت در نمایشنامه های اکبر رادی” ارائه نمود.

در این سمینار چهره های برجسته ای چون محمد چرمشیر و دکتر بهروز محمودی بختیاری در حوزه رادی شناسی، سخنرانی داشتند.

خیرالله تقیانی پور برنده جایزه نمایشنامه نویسی هشتمین جشنواره تئاتر استانی البرز

هشتمین جشنواره تئاتر استانی البرز در حالی نام برگزیدگان خود را اعلام کرد که نام یکی از هنرآموختگان پرتلاش آموزشگاه سینمایی هفت هنر، خیرالله تقیانی پور، در میان برندگان جوایز بود.

خیرالله تقیانی پور، که پیشتر در زمینه بازیگری،کارگردانی و نمایشنامه نویسی، در جشنواره هایی مانند جشنواره بین المللی تئاتر رضوی، جشنواره سراسری تئاتر ماه حوزه هنری و نیز جشنواره سراسری تئاتر کانونها جوایز متعددی را دریافت نموده است، در این دوره از جشنواره ، موفق به دریافت رتبه دوم  نمایشنامه نویسی برای نوشتن نمایشنامه تعبیر یک رویا شد.

 

نوید محمدزاده برنده جایزه بازیگر نقش مکمل مرد در بیستمین جشن خانه سینما

بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم که با حضور برخی از چهره های سیاسی و همچنین  هنرمندان و فعالان شاخص سینمایی حضور داشتند، برگزیدگان این دوره اعلام شدند.

در میان این برگزیدگان، نوید محمدزاده، از هنرجویان مطرح و صاحب سبک آموزشگاه سینمایی هفت هنر، بار دیگر موفق به کسب جایزه شد. وی این بار برای بازی در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء»، جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت نمود.

او بعد از دریافت تندیس خود، از استاد عزت الله انتظامی و جای خالی ایشان یاد کرد. وی همچنین ضمن ادای دین به بزرگان عرصه بازیگری و جایگاهشان، نسبت به اینکه نامش در میان نام کاندیداها، درکنار استاد اکبر زنجانپور قرار داشته است، ابراز افتخار نمود و آرزو کرد خود نیز در آینده چون بزرگان امروز، در عین کسوت، اعتباری چون آنها همراه داشته باشد.

 

 

تصاویر ویدئویی از این مراسم، از این لینک قابل مشاهده است:

https://www.aparat.com/v/N4PiO/%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%88_%D8%A8%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85%DB%8C%D9%86_%D8%AC%D8%B4%D9%86_%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86_-_%D8%A7%D8%B2_%D8%A8%D8%BA%D8%B6_%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87

آپارتمان لاله در نمایشگاه کتاب تهران

 

آپارتمان لاله در نمایشگاه کتاب تهران

از ۱۲تا ۲۲ اردیبهشت
غرفه نشر “ورا”
مصلی تهران، سالن شبستان، راهرو ۳۰,غرفه ۳
لازم به ذکر است که این نمایشنامه برای اولین بار در تابستان ۱۳۸۵ به کارگردانیِ نویسنده و بازی نوید محمدزاده(اپیزود اول) غزاله هدایت‌پور ، نوید سبزوار (اپیزود دوم) فراز سرابی ، پرشین نواب، سارینا کاظمی (اپیزود سوم) امید مشهدی ، پردیس نواب (اپیزود چهارم) در آموزشگاه هفت هنر کرج به صحنه رفت.

هنرآموختگان آموزشگاه سینمایی هفت هنر در میان کاندیداهای سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر

با پایان یافتن سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اسامی کاندیداهای بخش های مختلف این جشنواره اعلام شد، که در این میان نام تعدادی از هنرآموختگان آموزشگاه سینمایی هفت هنر نیز در آن به چشم می خورد.

در بخش مسابقه بین الملل، اشکان خیل نژاد با نمایش پسران تاریخ در دو بخش کارگردانی و طراحی صحنه به عنوان یکی از کاندیداها معرفی شد.

در بخش اجرا در مکان های نامتعارف نیز نمایش نرگس به کارگردانی حسین توازنی زاده به عنوان کاندیدای اجرای برگزیده معرفی شده است. گفتنی است که مینا زمان (بازیگر این نمایش) و نگار باقری (طراح لباس این نمایش) از هنرآموختگان بازیگری از آموزشگاه سینمایی هفت هنر هستند.

همچنین اسامی نمایش های دیگری در میان کاندیداها به چشم می خورد که هنرآموختگان آموزشگاه سینمایی هفت هنر در آنها به عنوان بازیگر و یا طراح گریم حضور داشته اند. از جمله آنها می توان به نمایش دریازدگی (نامزد دریافت جوایز نویسندگی برای سینا شفیعی و وحید محمدی و بازیگری زن برای مهناز میرزایی در بخش بین الملل) اشاره کرد که یلما شهباززاده در آن به عنوان طراح گریم حضور داشت. در نمایش و چند داستان دیگر… (نامزد دریافت جوایز بهترین طراحی صحنه، بهترین بازیگری مرد برای عامر مسافر آستانه، بهترین بازیگری زن برای معصومه کریمی، بهترین نویسندگی، بهترین کارگردانی) نیز کیوان ساکت اف از هنرآموختگان و مدرسان آموزشگاه سینمایی هفت هنر به عنوان بازیگر حضور داشت. مصطفی مرادیان نیز برای طراحی صحنه نمایش شرقی غمگین به کارگردانی سعید زارعی (مدرس و هنرآموخته بازیگری از آموزشگاه سینمایی هفت هنر) نیز نامزد دریافت جایزه طراحی صحنه شد.

 

فهرست کامل کاندیداها بدین شرح است:

مسابقه بین الملل

نمایشنامه‌نویسی

  1. وحید محمدی و سینا شفیعی برای  نمایشنامه «دریازدگی» از ایران-کرج
  2. مهدی ضیاء چمنی برای نمایشنامه «حذفیات» از ایران-مشهد

کارگردانی

  1. کریستوفر روپینگ  برای نمایش «هملت» از آلمان
  2. اشکان خیل‌نژاد  برای  نمایش «پسران تاریخ» از ایران- تهران
  3. رضا ثروتی  برای نمایش  «فهرست مردگان» از ایران- تهران

بازیگری مرد

  1. والنتاین دایننس برای نمایش  «دهن گنده» از بلژیک
  2. مرتضی اسماعیل کاشی برای نمایش «مفیستو» از ایران-تهران
  3. هوتن شکیبا برای نمایش «اولیور توئیست» از ایران-تهران

بازیگری زن

  1. کاتیا بورکله، برای نمایش «هملت» از آلمان
  2. الهام کردا برای نمایش «اگه بمیری» از ایران- تهران
  3. مهسا غفوریان برای نمایش «حذفیات» از ایران- مشهد
  4. مهناز میرزایی برای نمایش «دریازدگی» از ایران-کرج

طراحی صحنه

  1. اشکان خیل‌نژاد  برای  نمایش «پسران تاریخ» از ایران- تهران
  2. آرش دادگر و رضا کرمی‌زاده برای  نمایش «اسب» از ایران- تهران
  3. آتیلا پسیانی و امیر حسن دوانی برای  نمایش «صد سال تنهایی» از ایران- تهران

طراحی لباس

  1. الهام شعبانی و آرش دادگر برای  نمایش «اسب» از ایران- تهران
  2. ندا نصر برای نمایش  «فهرست مردگان» از ایران- تهران
  3. استودیو زیرزمین برای نمایش «مفیستو» از ایران-تهران

موسیقی/طراحی صدا

  1. والنتاین دایننس و جرون ویتس برای نمایش  «دهن گنده» از بلژیک
  2. آرمان پارسیان و محمد اسلامی برای نمایش «مفیستو» از ایران-تهران
  3. نوید گوهری برای نمایش «و/یا/پرو/مته» از ایران-تهران

مسابقه تئاتر ایران (الف)

موسیقی

  1. آنکیدو دارش و باران احصایی برای موسیقی نمایش «آکواریوم»
  2. علی­‌سینا رضانیا برای موسیقی نمایش «هفت روز از تیر شصت»

گریم

  • هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

طراحی صحنه

  1. سعید حسنلو برای طراحی صحنه نمایش «و چند داستان دیگر»
  2. رضا صابری برای طراحی صحنه نمایش «شنا در آتش»

طراحی لباس

  • هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

بازیگری مرد

  1. بهنام شرفی برای بازی در نمایش «آبی مایل به صورتی»
  2. حسین محب اهری برای بازی در نمایش «خسیس»
  3. فرزین محدث برای بازی در نمایش «شب دشنه‌­های بلند»
  4. عامر مسافر آستانه برای بازی در نمایش «و چند داستان دیگر»
  5. وحید شیرزاد برای بازی در نمایش «پاشا»

بازیگری زن

  1. معصومه رحمانی برای بازی در نمایش «آنا کارنینا»
  2. معصومه کریمی برای بازی در نمایش «و چند داستان دیگر»
  3. فرزانه سهیلی برای بازی در نمایش «کوکوی کبوتران حرم»
  4. عاطفه رضوی برای بازی در نمایش «آبی مایل به صورتی»

کارگردانی

  1. پیام لاریان برای کارگردانی نمایش «و چند داستان دیگر»
  2. آرش عباسی برای کارگردانی نمایش «آنا کارنینا»
  3. سیامک احصایی برای کارگردانی نمایش «آکواریوم»
  4. علی شمس برای کارگردانی نمایش «شب دشنه‌­های بلند»

نمایشنامه‌نویسی

  1. علیرضا نادری برای نگارش نمایشنامه «کوکوی کبوتران حرم»
  2. آرش عباسی برای نگارش نمایشنامه «آناکارنینا»
  3. پیام لاریان برای نگارش نمایشنامه «و چند داستان دیگر»

مسابقه تئاتر ایران (ب)

موسیقی

  1. محمدرضا جدیدی برای موسیقی نمایش «نفر دوم»
  2. آرمین خیردان برای موسیقی نمایش «ماراساد»
  3. حسین غلامپور برای موسیقی نمایش «اعداد در بیابان»
  4. بامداد افشار برای موسیقی نمایش «صد در صد»
  5. میلاد قنبری برای موسیقی نمایش «پیانیستولوژی»

 گریم

  • هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 طراحی صحنه

  1. مهران محمودزاده برای طراحی صحنه نمایش «اعداد در بیابان»
  2. امیربهاور اکبرپور برای طراحی صحنه نمایش «یک به علاوه دو»
  3. حسین خدایی و اکبر صادقی برای طراحی صحنه نمایش «خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد»
  4. مصطفی مرادیان برای طراحی صحنه نمایش «شرقی غمگین»
  5. مرتضی اسماعیل کاشی برای طراحی صحنه نمایش «صد در صد»
  6. شهاب افتخاری برای طراحی صحنه نمایش «پیانیستولوژی»

طراحی لباس

  • هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 بازیگری مرد

  1. مهران امام‌بخش و بهنام دارابی برای بازی در نمایش «ماراساد»
  2. احسان کرمی و حمیدرضا محمدی برای بازی در نمایش «مانوس»
  3. میثم مجاوری برای بازی در نمایش «۱۹۸۷»
  4. علی ملاحی محمد برای بازی در نمایش «اعداد در بیابان»
  5. سعید بادینی برای بازی در نمایش «آیفون»
  6. هوتن شکیبا برای بازی در نمایش «صد در صد»

 بازیگری زن

  1. ستاره اسکندری برای بازی در نمایش «نفر دوم»
  2. الهام شعبانی برای بازی در نمایش «قند خون»
  3. پریسا صدایی آذر برای بازی در نمایش «و خداوند در یک مرد دو قلب قرار نداد»
  4. مهسا غفوریان برای بازی در نمایش «پیانیستولوژی»
  5. ستاره پسیانی برای بازی در نمایش «صد در صد»

نمایشنامه‌نویسی

  1. کیوان سررشته و لیلا حکمت نیا برای نگارش نمایشنامه «مانوس»
  2. محمد شجاعی برای نگارش نمایشنامه «۱۹۸۷»
  3. ساناز بیان برای نگارش نمایشنامه «شلتر»
  4. ابراهیم پشت‌کوهی برای نگارش نمایشنامه «اعداد در بیابان»

کارگردانی

  1. امیربهاور اکبرپور برای کارگردانی نمایش «یک به علاوه دو»
  2. ایمان اسکندری برای کارگردانی نمایش «ماراساد»
  3. مرتضی اسماعیل کاشی برای کارگردانی نمایش «صد در صد»
  4. امین میری برای کارگردانی نمایش «شلتر»
  5. محمد نیازی برای کارگردانی نمایش «پیانیستولوژی»

بخش خارج از صحنه (مسابقه تئاتر خیابانی)

ایده و کارگردانی

  1. امیر رجب‌پور برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
  2. نگار نادری و آرزو علی پور برای نمایش «گیلدخت»
  3. عبید رستمی برای نمایش «داد درد دارد»
  4. مختار محمدی برای نمایش «تندیسی برای شهر»
  5. پژمان شاه‌وردی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

بازیگری

  1. پریسا قلی‌پور برای نمایش «داد درد دارد»
  2. متین زاوشی برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
  3. امیر رجب پور برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
  4. گروه بازیگران نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
  5. امیر حامد  برای نمایش «تر،خشک، تفکیک»
  6. مصطفی کولیوندی  برای نمایش «ویروس»
  7. سعید رحیمی برای نمایش «فرار از زندان»

فضاسازی

  1. رضا ثلاثی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
  2. امیر امینی و مجتبی خلیلی برای نمایش «گیلدخت»
  3. امیر رجب پور برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
  4. مصطفی داوطلب نظام و محمود فلاحی برای نمایش «بوکس»
  5. بهار لطافتیان برای نمایش «داد درد دارد»

خلاقیت

  1. آرام ساعد پناه  وآزاد روز جنگ برای موسیقی نمایش «آینه زندگی»
  2. امیر امینی و مجتبی خلیلی برای طراحی صحنه نمایش «گیلدخت»
  3. کوروش معینی فرد برای طراحی گریم نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
  4. میثم کردی و شکوفه شاه‌وردی برای طراحی لباس نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
  5. هیام احمدی برای طراحی بروشور نمایش «صادره از اروند (خین)»

اجرای برگزیده

  1. گروه نمایش «ویروس»
  2. گروه نمایش «داد درد دارد»
  3. گروه نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
  4. گروه نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
  5. گروه نمایش «گیلدخت»

مسابقه خارج از صحنه(مکان‌های نامتعارف)

ایده

  1. نسیم احمدپور برای اجرای «هجوم به تفسیر»
  2. پویان باقرزاده برای اجرای «بعد از اتفاق»
  3. سعید بهنام برای اجرای «طلوع آفتاب ساعت ۷:۱۴ دقیقه»

بازیگر/اجراگر

  1.  سعید بهنام برای اجرای «آن ریسمان گسسته»
  2. آوا درویشی برای اجرای «نرگس»
  3. پرستو قربانی برای اجرای «نرگس»
  4. امین اسفندیاری  برای اجرای «بعد از اتفاق»

اجرای برگزیده بین الملل بخشخارج از صحنه (مکان‌های نامتعارف)

  1. اجرای «مرگ قطعی است» کاری از آیر کلر از آلمان
  2. اجرای «ریموت تهران» کاری از کمپانی ریمینی پروتکل از آلمان
  3. اجرای «مناظر مجرم»  کاری از دیریس ورهوفن از هلند

اجرای برگزیده ایرانی بخشخارج از صحنه (مکان‌های نامتعارف)

  1. اجرای «نرگس» به کارگردانی حسین توازنی‌زاده
  2. اجرای «بعد از اتفاق»  به کارگردانی پویان باقرزاده
  3. اجرای «هجوم به تفسیر»  به کارگردانی نسیم احمدپور
  4. اجرای «آن ریسمان گسسته» به کارگردانی نسیم ریاضی

 

موفقیت مستند “در جستجوی فریده” در یازدهمین جشنواره فیلم سینما حقیقت

روز یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ در اختتامیه جشنواره فیلم سینما حقیقت مستند “در جستجوی فریده” موفق به کسب جوایز بهترین تدوین، موسیقی و همچنین تندیس ویژه دبیر جشنواره شد.

عوامل این فیلم عبارتند از:

: کوروش عطائی و آزاده موسوی
: کوروش عطائی و آزاده موسوی

: کوروش عطائی و آزاده موسوی
: محمد حدادی
: حسن شبانکاره
: انسیه ملکی
: حمید نجفی‌راد
: افشین عزیزی
: شاهین دانشفر

لازم به ذکر است که آقای دانشفر هنرآموخته عکاسی و تصویربرداری از آموزشگاه سینمایی هفت هنر و در حال حاضر از مدرسان آموزشگاه هستند. ایشان سابقه دبیری جشنواره فیلم کوتاه نهال را نیز در کارنامه خود دارند.

خلاصه داستان این فیلم چنین است: فریده، که چهل سال پیش توسط زوجی هلندی به فرزندی گرفته شده، برای اولین‌بار به ایران سفر می‌کند تا زادگاهش را ببیند و خانواده‌ واقعی‌اش را بیابد.