گزارش اختتامیه سومین جشنواره تئاتر آغاز

مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر آغاز (ویژه کودک و نوجوان) روز یکشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۶ به کارگردانی امیرحسین قنواتی (هنر آموخته بازیگری) از آموزشگاه سینمایی هفت هنر برگزار شد. مجریان این مراسم جیران اجلالی، مریم خلیلی، کیارش نسودری و محمد امین افشار از هنرجویان آموزشگاه بودند. در ابتدای این مراسم که حاوی بخش های متنوع بود، محمد اسلام بک، هنرجوی نوجوان آموزشگاه به گیتارنوازی و خواندن یک قطعه موسیقی پاپ پرداخت. بعد از آن مجریان برنامه دوباره به روی صحنه آمدند و گزارشی در مورد روند جشنواره و بخش های مختلف آن ارائه کردند. سپس یک تیزر کوتاه در مورد جشنواره و حال و هوای کلی آن پخش شد. بعد از آن مجریان به معرفی نمایش های حاضر در جشنواره پرداختند. در این لحظه یک تیزر درباره رامین اکبری، مدرس کلاس بازیگری کودک که کارگردانی دو نمایش “هملت” و “جادوگر قابلمه ها” را بر عهده داشت، پخش شد. بعد از پخش تیزر آقای اکبری بر روی صحنه حاضر شد و در گفتگویی با مجریان مراسم به شرح و توضیح روند کلاس و شکل گیری نمایش های بخش کودک پرداخت. تیزر بعدی درباره خانم سلجوقی، مدرس کلاس بازیگری نوجوان بود. بعد از پخش تیزر، خانم سلجوقی نیز توضیحاتی درباره شکل گیری چهار نمایش “شیفت شب”، “در حوالی ما”، “کارتن خاکی” و “پا تو کفش من نکن” ارائه دادند. بعد از آن یک تیزر در مورد نمایش های بخش کودک جشنواره پخش شد و نوبت به اهدای تندیس های این بخش رسید. برای اهدای تندیس ها از سرکار خانم قاسملو (مدیریت آموزشگاه) و خانم صبا بیگلرخانی (مدرس کارگاه خلاقیت) دعوت شد تا به روی صحنه بیایند. بنا به نظر داور این بخش، خانم سولماز ایزدی (مدرس آموزشگاه) تمام هنرجویان حاضر در بخش کودک، شایسته دریافت تندیس، لوح تقدیر و جایزه جشنواره بودند. گروه بازیگران دو نمایش “هملت” و “جادوگر قابلمه” بر روی صحنه حاضر شدند و جوایز خود را دریافت کردند. گفتنی است که تندیس های جشنواره توسط خانم زهرا خدابنده ساخته بود.

با پایان یافتن بخش کودک، یک قطعه موسیقیایی دیگر توسط محمد اسلام بک اجرا شد. در این اجرا اما امیرحسین سارونی، دیگر هنرجوی بازیگری آموزشگاه، او را همراهی می کرد. بعد از اجرای موسیقی مجریان برنامه توضیحاتی درباره دبیرخانه و تحریریه سومین جشنواره تئاتر آغاز پرداختند. تیزری درباره اعضای دبیرخانه پخش شد و بعد از آن از اعضای فعال در دبیرخانه، تحریریه و برگزارکنندگان جشنواره تقدیر به عمل آمد. برگزار کنندگان جشنواره عبارتند از: ماکتا قاسملو (مدیر آموزشگاه)، مسعود ساکت اف، رامین اکبری (دبیر جسنواره)، فاطمه سلجوقی (مدرس بازیگری)، سولماز ایزدی (داور جشنواره)، بهاره بختیاری (کارمند آموزشگاه)، محمد کریمی پناه (پادکست)، محسن صادقی اصفهانی (دبیر سایت)، سیما ناصرخاکی (عکاس)، نوید افشارمنش (عکاس)، امید نصیری (عکاس)، امیرحسین قنواتی (کارگردان اختتامیه و طراح پوسترهای جشنواره)، نوید عسکری (نویسنده نمایش های بخش کودک)، امیرحسین غفاری (دستیار کارگردان در بخش کودک)، جیران اجلالی، کیارش نسودری، مریم خلیلی، محمد امین افشار (مجریان جشنواره)، مهتاب احمد خان بیگی، روژان هایدی (راهنمایان سالن و گیشه)، آتنا رجوانی، پرستو شعبانی (دستیاران کارگردان در بخش نوجوان) و بابک زندیه (مسئول فنی سالن).

بعد از آن تیزری پخش شد که به معرفی آثار بخش نوجوان می پرداخت. در بخش نوجوان نیز هیئت داوران این بخش متشکل از آقایان منوچهر اکبرلو (منتقد و نویسنده تئاتر)، بهداد بلیغ فر (بازیگر و کارگردان) و سولماز ایزدی (مدرس آموزشگاه) به اتفاق، رای بر شایستگی تمام هنرجویان برای دریافت تندیس، لوح تقدیر و جایزه جشنواره دادند. بعد از اعلام نظر هیئت داوران بازیگران نمایش های حاضر در بخش نوجوان بر روی صحنه حاضر شدند و جوایز و تندیس های خود را دریافت کردند.

در بخش های پایانی مراسم قسمت دیگری از پادکست “خارج از پلاتو” پخش شد. قسمت های پیشین این پادکست همگی در کانال تلگرامی آموزشگاه سینمایی هفت هنر منتشر می شدند. اما این قسمت ویژه برای اولین بار “از داخل پلاتو” پخش شد. بعد از آن از طرف هنرجویان و برگزار کنندگان جشنواره به پاس زحمات خانم قاسملو مدیریت آموزشگاه، از ایشان تقدیر ویژه ای به عمل آمد.

عکس های اختتامیه را در اینجا مشاهده می فرمایید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *